Stiri 28.03.2020 :

FC Timişoara - Rapid 2-1Şumudică: "Toată lumea e vinovată pentru rezultat" 03.10.2010

03.10.2010 FC Timişoara - Rapid 2-1Şumudică: "Toată lumea e vinovată pentru rezultat" Antrenorul Rapidului, Marius Şumudică, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din meciul din deplasare cu FC Timişoara, scor 2-1, că toți cei implicați la echipă sunt vinovați pentru acest eșec, inclusiv

FC Timişoara - Rapid 2-1Şumudică: "Toată lumea e vinovată pentru rezultat"

Antrenorul Rapidului, Marius Şumudică, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din meciul din deplasare cu FC Timişoara, scor 2-1, că toți cei implicați la echipă sunt vinovați pentru acest eșec, inclusiv el,

Stiri Jurnalul National

Stiri pe aceeasi tema:

Why can't clients pay instalments by card at the bank?

Whilst encouraging clients to use cards when paying in stores instead of withdrawing cash, bankers forget to accept them at their own counters, where bills, taxes, and even credit instalments are payable only with

Business people at ZF Expert meeting: Romania's economy to languish over the next two or three years

Over the next two or three years the economy will continue to languish, using an “it's OK as it is” approach, several businesspeople believe, while Dan Pascariu, chairman of UniCredit Tiriac Bank's Board of Directors, says there are surveys that show

Horia Tecău has big ambitions: "I want to win BCR Open"

Horia Tecău is back in Romania and can't wait for the start of the Davis Cup matches with Ecuador.The Romanian wants to win the trophy at BCR Open Romania, but will not play with his teammate Robert LindstedtTecău is back from the

Federaţia sârbă anunţă demiterea Antici şi numirea lui Petrovici la naţională!

Selecţionerul Serbiei, Radomir Antici, a fost demis, conform anunţului federaţiei sârbe, locul său urmând să fie luat de Vladimir Petrovici, care a pregătit echipa Poli Timişoara, informează Mediafax, citînd AFP."Comitetul

CFR Cluj s-a impus în primul meci din Grupa E, 2-1 cu FC Basel!

CFR a debutat azi în noul sezon al Ligii Campionilor, jucînd în grupa E a competiţiei cu elveţienii de la FC Basel. Partida a început spectaculos cu două goluri ale clujenilor în primul sfert de oră. În finalul primei

Frei, favorit la deschiderea scorului în partida CFR - Basel

Principalul pericol pentru poarta echipei lui Sorin Cîrtu va fi cu siguranţă internaţionalul elveţian Alexander Frei. Atacantul care a mai evoluat în carieră la Borussia Dortmund sau Rennes a marcat în total 23 de goluri

Delegaţia Stelei a ajuns în Anglia » Gigi: "E normal să cîştige Liverpool"

Ploaie, vînt puternic, steliştii rezistă. Delegaţia a ajuns în Anglia pe o vreme dificilă, la fel cum va fi şi meciul de pe Anfield. Dumitrescu nici nu s-a dat jos din avion că a şi făcut poze cu fanii. Becali s-a simţit

Dragomir: "L-aş schimba repede pe Emil Dică, aş băga unul mai fîşneţ!"

Meciul zilei GSPTV Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, crede că CFR trebuie să schimbe ceva pentru a nu fi egalată în repriza secundă a partidei cu Basel."Nu jucăm strălucit. Rezultatul e bun, putea fi 2-0 la pauză, Traore

Ienei: "Basel ne-a cam subordonat după primele minute, care au fost extraordinare!"

Meciul zilei, GSP TV Emeric Ienei a comentat prima repriză a partidei dintre CFR Cluj şi Basel, în care elveţienii au redus din diferenţă în final"Primele minute au fost extraordinare, apoi ne-a cam subordonat echipa

Paszkany: "Am topit ciocolata elveţiană în seara asta!"

Patronul lui CFR Cluj, Arpad Paszkany, crede că victoria cu Basel va ajuta echipa să joace altfel în partidele care urmează."E o victorie foarte importantă pentru noi, principalul adversar este Basel, în privinţa

Cîrţu: "Ştiu ce poate Rada, e crescut de mine şi i-am dat încredere"

Antrenorul lui CFR Cluj, Sorin Cîrţu, a cîştigat primul său meci din Liga Campionilor şi a mutat cîştigător titularizîndu-l pe Ionuţ Rada care a înscris primul gol al ardelenilor."Am încredere în băieţi, la

Ienei: "Ne-am retras prea mult în apărare în repriza a doua, am avut mari emoţii"

Emerich Ienei consideră că CFR Cluj a avut noroc în repriza a doua că nu a fost egalată, mai ales că partea secundă a fost în totalitate a oaspeţilor de la Basel. "Am avut mari emoţii în repriza a doua, pentru că

Mureşan: "Autobaza lui Cîrţu a funcţionat în atac!" :D

Preşedintele lui CFR, Iuliu Mureşan, spune că echipa a avut un avantaj faţă de Basel în atac, înscriind rapid şi avînd alte cîteva ocazii importante."Am avut emoţii, era normal să fie un meci greu, Basel a arătat că e

Ţicleanu: "Jucătorii au vrut, dar după 60 de minute practic înotau, au avut mari ...

Antrenorul Aurel Ţicleanu a comentat debutul lui CFR în Ligă, 2-1 cu Basel, remarcînd faptul că ardelenii nu rezistă fizic în astfel de meciuri."Ne-am temut de acest joc de debut. cu Sorin doar de trei zile la echipă, Sorin

Mama copilului din Buzău, născut cu ambele sexe: "Plânge că lumea îl face ...

Tristeţe fără margini în familia unui copil de şapte ani din Calvini, judeţul Buzău. Alexandru Ionuţ M. s-a născut cu o malformaţie gravă: are ambele sexe şi, nici după mai multe operaţii, medicii nu au reuşit încă să îi

Actriţa din «Iubire şi onoare» a pozat goală.

Mădălina Drăghici, interpreta rolului principal din telenovela Acasă TV “Iubire şi onoare”, a fost, înainte de a deveni actriţă, unul dintre cele mai căutate fotomodele din străinătate. Şi, cum meseria de model cere ca,

Vârsta de pensionare a femeilor va fi egală cu cea a bărbaţilor.

Deputaţii au respins miercuri propunerea ca vârsta de pensionare pentru femei să fie de 63 de ani, după reluarea dezbaterilor pe marginea Legii pensiilor unitare. Amendamentul formulat de Comisia de muncă la articolul 53 al Legii pensiilor

Foto | Fetiţă de 12 ani, maestră pe circuitul de curse.

Paige Wheeler este o fetiţă de 12 ani care tocmai a câştigat titlul Junior Dragster Champion. Micuţa poate să conducă dragsterul la viteze de peste 120 de kilometri, astfel adjudecându-şi titlul de campion la FIA European Finals,

Statuie de 3.000.000 €, în faţa Muzeului de Artă.

Statuia ecvestră a Regelui Carol I va fi montată în faţa Muzeului Naţional de Artă al României, pe 1 decembrie. Ea e realizată de sculptorul Florin Codre şi a costat trei milioane de euro, bani care au fost daţi încă din

Cătălin Botezatu o duce pe Bianca Drăguşanu în faţa altarului.

Cătălin Botezatu şi Bianca Drăguşanu vor merge împreună în faţa altarului. Acest lucru nu se va întâmpla pentru ca cei doi să-şi unească destinele, ci pentru că vor fi naşii de botez ai copilului jurnalistei Mara

Cauta stiri

Loading

Cele mai citite stiri

Eugen Tomac: România va putea utiliza aproximativ 3,1 miliarde de euro, bani europeni, pentru a lupta împotriva COVID-19

Impetum Group: Care sunt principalele măsuri legislative pentru sprijinirea companiilor afectate de răspândirea COVID-19 şi cum pot fi aplicate

FCSB, gata să dea prima lovitură » Înlocuitorul lui Cristi Bălgrădean poate veni GRATIS la vară

Un sucevean s-a întors din Italia cu câinele lui şi cu 30 de papagali. Bărbatul a fost trimis în carantină

Piesa de debut a Vulpiţei de la Acces Direct, nr. 1 în trending pe YouTube! Connect-R a răbufnit şi a vorbit şi de maneaua creată de Alex Velea

Coronavirus: Tokyo a devenit epicentrul epidemiei în Japonia

Fabrica de confecţii Pandora îşi întrerupe activitatea de producţie pe timpul pandemiei. Angajaţii au donat halate Unităţii de Primiri Urgenţe

Premierul britanic Boris Johnson, confirmat cu coronavirus

ANALIZĂ. România are 388 de fabrici care produc echipamente de protecţie, inclusiv pentru sectorul medical

CORONAVIRUS. Cum te infectezi, cum se răspândeşte virusul, ce complicaţii pot apărea

Guvernul dă vouchere de 200 de euro, pentru achiziţia de calculatoare, copiilor din familiile fără posibilităţi

ANM, anunţ terifiant! Nu deschideţi ferestrele! Un nor de praf asiatic va ajunge deasupra României

Efectele carantinei asupra animalelor de companie

COVID-19 în R. Moldova. 27 de pacienţi ar putea fi externaţi săptămâna viitoare

COVID-19. Cercetătorii de la Universitatea John Hopkins: Cum să nu ne infectăm cu noul coronavirus

Radu Georgescu, CFO Network: Şomajul tehnic se acordă acum şi celor afectaţi indirect de criza coronavirus

Aurelia Brădeanu, fostul căpitan al României, a născut a treia oară!

Cine va avea prioritate la testările pentru COVID-19, la recomandarea medicului. Noul algoritm publicat de INSP

Caz incredibil în Belgia. O pisică a luat coronovirus de la stăpâna sa

TIR încărcat cu medicamente, oprit la Frontiera Calafat. Amendă maximă aplicată

sigur.info-fii sigur pe net

Scriitorul Paul Goma a murit din cauza infectării cu coronavirus

Ministrul Muncii anunţă că 400.000 de români au contractele suspendate

Mai multe arene sportive din Cluj vor fi folosite ca spitale de campanie, în caz de nevoie

Complexul sportiv Maracana din Brazilia va deveni spital pentru bolnavii de COVID-19

FOTO Imagini noi de la Stadionul Steaua » Scaunele au fost deja montate

Interlopul Codiţă din Caracal a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore

Suedia interzice adunările mai mari de 50 de persoane, în cadrul eforturilor antiepidemice

Spitalul Judeţean Suceava anunţă că angajează asistente şi infirmiere

Un program Start-up Nation destinat agriculturii ar putea scoate România din criza economică globală post-pandemie

MAE oferă informaţii despre modalitatea organizării zborurilor charter excepţionale cu destinaţia Chişinău